Biedrības “Juglas Vārti” sadarbības partneri

“Juglas Vārti” sadarbojas ar vairākiem sadarbības partneriem – ar sieviešu kamerkori “Unigunde”, ar biedrību “Dzīvnieku pansija Ulubele”, ar “Rīgas Pantonīmu”, ar Artūru Strautiņu un viņa grupu u.c.

No 2011. gada 1. oktobra biedrība “Juglas Vārti” uzsāka sadarbību ar ievērojamo Vispārējo latviešu Dziesmu svētku virsdiriģenta Edgara Račevska vadīto Rīgas Latviešu biedrības sieviešu kamerkori „Unigunde”. 

Šis koris ir salīdzinoši jauns, jo tas tika izveidots tikai 2011. gada martā. „Unigunde” pastāvīgi piedalās dažādos festivālos un sniedz koncertus dažādās Latvijas pilsētās, dzied baznīcās, ir piedalījusies Gara mūzikas festivālā Talsos, Vispārējos latviešu Dziesmu svētkos Rīgā un Jāzepa Vītola Mūzikas dienās Gaujienā. Kamerkoris savās koncertprogrammās iekļauj dažādu stilu skaņdarbus, īpaši pievēršoties tautasdziesmu apdarēm un E.Račevska sacerētajām dziesmām.

Biedrība „Juglas vārti” ir lepna par to, ka tā var sadarboties ar diriģentu Edgaru Račevski. Edgars ir dzimis 1936. gada 11. jūlijā Skrundas pagastā. Edgaram pašreiz ir 79 gadi.

  1. gada 19. novembrī “Juglas Vārtu” telpās jaunieši – amatnieki sarīkoja labdarības tirdziņu, kura ienākumi tika ziedoti labdarībai – dzīvnieku patversmei “Līči”, kuru apsaimnieko biedrība “Dzīvnieku pansija Ulubele”.

Šī tirdziņa mērķis bija mudināt ikvienu izdarīt labu darbu, kas kādam „Līču” dzīvnieciņam varētu dāvāt ikdienas uzturēšanas līdzekļus, nepieciešamāko palīdzību un arī, iespējams, jaunu māju, siltuma sajūtu. Arī paši tirdziņa rīkotāji – biedrības “Juglas vārti” pārstāvji – ir šīs patversmes regulāri apmeklētāji.

“Dzīvnieku pansija Ulubele” ir biedrība, kas dibināta 2005. gadā. Šajā biedrībā ir apvienojušies cilvēki, kuriem nav vienaldzīgi dzīvnieku un mūsu mīluļu likteņi.

Labdarības tirdziņa laikā no 17. līdz 20. novembrim“Juglas Vārtu” telpās bija izvietoti uzņēmuma EKOBĀZE Latvia konteineri. Ikvienam bija dota iespēja palīdzēt patversmes iemītniekiem, atbrīvojoties no nevajadzīgajiem avīžu, žurnālu un citas makulatūras krājumiem. Uzņēmums tos nogādāja otrreizējai pārstrādei, toties naudas līdzekļi par savāktajiem krājumiemtika pārskaitīti Rīgas pilsētas dzīvnieku patversmes vajadzībām.

Jau kopš biedrības „Juglas Vārti” dibināšanas brīža gandrīz katrā rīkotajā gadatirdziņā piedalījās ansamblis „Rīgas Pantomīma”, kurš priecēja katru apmeklētāju.

“Rīgas Pantomīma” tika dibināta 1956. gadā. Ansambļa mākslinieciski idejiskajā pamatā stāv talantīgālatviešu režisora un Latvijas Dailes teātra radītāja Eduarda Smiļģa trīs pamatprincipi: skaidrība, kaislība un vienkāršība. „Rīgas Pantomīmas” krāsu simbolika: baltā – sirdsapziņa, godīga attieksme pret mākslu; sarkanā – Latvijas karoga krāsa, mīlestības krāsa; zilā – romantika, fantāzija un uzticība.

Jau kopš 2011. gada rudens biedrība “Juglas Vārti” sadarbojas ar izcilo dziedātāju, komponistu, producentu un mūziķi Artūru Strautiņu. Pirmā sadarbība notika “Juglas Vārtu” rīkotajā labdarības pasākumā – tirdziņā “Palīdzi draugam”, kura ienākumi tika ziedoti Rīgas Dzīvnieku patversmei Stopiņu pagasta Līčos.

Artūrs Strautiņš aktīvi darbojas mūzikas pasaulē, regulāri priecējot klausītājus ar paša sacerētām dziesmām, kuru tekstu autors arī ir pats mākslinieks. Artūrs dzimis 1985.gada 25.martā. Piedalījies šovā „OKartes Skatuve”, taču šobrīd turpina aktīvu sadarbību ar grupu „T–Band”.

Meiteņu džeza trio “Daydream” arī ir uzstājies “Juglas Vārtu” rīkotajos tirdziņos. Trio “Daydream” radās 2010. gada oktobrī. Šajā trio bija trīs dalībnieces – Rūta Bēvalde (balss), Alise Blūma (klavierspēle) un Lauma Kazaka (akustiskā ģitāra). 2012. gadā grupas sastāvs mainījās, jo no grupas aizgāja ģitāriste Lauma, toties grupai pievienojās Nauris Babris (bungas) un Valērijs Pērkons (ģitāra)

Pateicoties šīm iepriekš aprakstītajām sadarbībām, gadatirgi un citi tirdziņi nekad “Juglas Vārtos” nav bijuši garlaicīgi, jo tirgus apmeklētāji vienmēr tiek iepriecināti ar dažādiem priekšnesumiem.

1 doma par “Biedrības “Juglas Vārti” sadarbības partneri”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *