Biedrība “Juglas Vārti”

“Juglas Vārti” – ar īpašiem statūtiem noformēta brīvprātīga apvienība, kura tika dibināta 2010. gadā ar mērķi atbalstīt vietējos ražotājus un tirgotājus, kuri piedāvā tikai mājās (Latvijā) darinātu produkciju (mājamatniecības izstrādājumus). Pēc gada ļoti aktīvas darbības dēļ 2011. gada februārī “Juglas Vārti” tika reģistrēti Latvijas Republikas uzņēmumu reģistrā kā patstāvīgs uzņēmums, kurš piedāvā lielus un tematiskus gadatirgus tirdzniecības telpās.

Biedrība “Juglas vārti” atbalsta sociāli mazāk aizsargāto mājamatnieku iekļaušanos sabiedrībā, kā arī šo cilvēku darinātās produkcijas plašu iepazīstināšanu jeb popularizēšanu gan klātienē, gan internetā. “Juglas Vārtu” galvenie uzdevumi – sekmēt amatnieku ražojumu atpazīstamību, palīdzēt amatniekiem iekļauties darba tirgū un būt sociāli aktīviem, palīdzēt pilnveidot un paplašināt jaunu ražojumu izstrādāšanu, nodrošināt konsultācijas amatniekiem par izstrādājumu dizainu, noformējumu un pārdošanas iespējām, tādējādi amatnieki var apgūt jaunas iemaņas un attīstīt jau savas esošās prasmes. Šī interesantā ideja radās uzņēmējam Jānim Zariņam, kurš līdz “Juglas Vārtu” dibināšanai strādāja kādā celtniecības uzņēmumā.

“Juglas Vārti” atrodas Brīvības gatvē 401c, bijušajā Rīgas manufaktūras teritorijā. Vietu šajai apvienībai tās veidotājs Jānis Zariņš izvēlējies gan racionālu apsvērumu vadīts, jo Brīvības gatvē ir laba infrastruktūra, gan arī tādēļ, ka tā viņam ir iepatikusies. Šajā teritorijā tika ierīkots arī bērnu rotaļu laukums, tāpēc interesanti atrasties “Juglas vārtos” ir ne tikai pieaugušajiem, bet arī bērniem.

Biedrība “Juglas Vārti” piedāvā ne tikai sadarbības iespējas ar mājamatniecības izstrādājumu autoriem un mājamatniecības darbu un prezentācijas materiālu pasūtītājiem, bet arī ar dažādām radošu interesentu grupām (sadarbības partneriem), kā piemēram, ar Edgara Račevska vadīto kamerkori “Unigunde”, ar biedrību „Dzīvnieku pansija Ulubele”, ar „Rīgas Pantomīmu”, ar talantīgo dziedātāju, komponistu, producentu un mūziķi Artūru Strautiņu un viņa grupu u.c. Pateicoties šīm sadarbībām, gadatirgi nekad “Juglas Vārtos” nav bijuši garlaicīgi, jo tirgus apmeklētāji vienmēr tiek iepriecināti ar dažādiem priekšnesumiem, uzvedumiem un koncertiem, piemēram, pantomīmu, perkusionistu koncertu, meiteņu džeza trio „Daydream” priekšnesumu, kā arī dažādiem deju un dziesmu priekšnesumiem.

Biedrība savā darbībā ir iesaistījusi vairākus brīvprātīgos darbiniekus, kuri ir spējuši palīdzēt sasniegt izvirzītos mērķus. Brīvprātīgajiem tika sniegta iespēja iegūt pieredzi un apgūt jaunas prasmes, kuras var noderēt turpmākajā dzīvē.

Pateicoties šīs biedrības izveidei, sabiedrība var iepazīties un iegādāties tādus mājās darinātus izstrādājumus kā suvenīrus, traukus, bižutēriju, apģērbu, apģērbu lellēm, tautas lietišķās mākslas darinājumus, prezentācijas materiālus, sadzīves priekšmetus, kurus radījuši cilvēki ar invaliditāti, cilvēki ar īpašām vajadzībām, bezdarbnieki, jaunieši, daudzbērnu ģimenes, vientuļās mātes, kā arī pensionāri no dažādām Latvijas pilsētām un novadiem. Šī produkcija tiek darināta no dažādiem materiāliem, kā piemēram, no papīra, tekstila, stikla, keramikas, koka, metāla, vilnas u.c. Neskatoties uz to, “Juglas Vārti” piedāvā arī Latvijā audzētus dārzeņus, piena produktus un dažādus gaļas izstrādājumus. Pircējiem tiek piedāvāti arī tādi brīnumi kā tepat uz vietas Latvijā audzēti arbūzi. Visu produkciju, kuru atbalsta “Juglas Vārti”, ir iespējams iegādāties par cenām, kuras atbilst mūsdienu pirktspējai.

Biedrībai „Juglas Vārti” tika piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss vairākiem sabiedriskā labuma darbības veidiem, piemēram, indivīda tiesību aizsardzība, pilsoniskās sabiedrības attīstība, kā arī trūcīgo un sociāli mazaizsargāto personu grupu sociālās labklājības celšana.

„Juglas Vārti” – tā ir vieta, kas cenšas strādāt pie tā, lai ikviens cilvēks no mūsdienu sabiedrības mainītu savus ieradumus un tiektos pēc iespējas vairāk pirkt un patērēt dažādus pašmāju ražojumus jeb izstrādājums.

1 doma par “Biedrība “Juglas Vārti””

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *